Характер
Бордер-колі доброзичливі та добродушні, але хочуть отримувати віддачу від свого господаря, адже вони завжди відчувають його настрій і те, як до них ставляться. Тому, якщо ви ніколи не жили із собакою, малорухливі й апатичні, краще розглянути іншу породу. Бордер-колі добре ладнають з іншими собаками та дітьми, але кішок або будь-яких інших невеликих домашніх тварин поряд із ними бути не повинно.


Особливості
Бордер-колі з'явилися ще в 19 столітті й отримали свою назву завдяки місцю, звідки почалася історія цієї породи - кордону Англії та Шотландії. У той час порода дуже цінувалася завдяки своїм видатним пастушим здібностям, що дозволяли залишити на собаку будь-який вид худоби.


Годування
Представники породи в більшості своїй досить енергійні. Тому для підтримки здоров’я і фізичної активності слід вибирати для них корми, у складі яких є 25-31% білка і 18-20% жиру. Літнім собакам і вихованцям, які ведуть малоактивний спосіб життя, підійдуть сухі корми з 22-25% білка. Тваринам з надмірною вагою слід підбирати корми з 5-8% жиру.